Zdążając ścieżką niezależnych artystów, mimo początkowego wątpliwego entuzjazmu mediów, nawiązał silną więź z publicznością, która doceniła jego oryginalność i szczerość. Stworzył niepowtarzalną aurę dookoła swojej osoby, która przyciąga zarówno subtelnymi melodiami, inspirowanymi folkiem, rockiem, jak i jazzem, ale również magnetycznym głosem, który potrafi poruszyć najgłębsze pokłady duszy. Kortez, bo o nim mowa, stał się jednym z najbardziej charakterystycznych artystów polskiej sceny muzycznej.

Pierwszy album Korteza, „Bumerang”, wydany w 2015 roku stał się prawdziwym fenomenem. Płyta, znacznie odbiegająca od ówczesnej popowej sceny, zdobyła powszechne uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Klimatyczne, artystyczne aranżacje piosenek, zachwycały swoją dojrzałością i oryginalnością. Niebanalne teksty oraz śpiewane niskim, barwionym głosem melodie trafiały do serc słuchaczy.

Drugi album Korteza, zatytułowany „Mój dom”, to propozycja dla tych, którym doskwiera tęsknota za domem i ciepłem rodzinnego ogniska. Płyta jest dowodem na rosnącą dojrzałość artysty, która przekłada się na coraz głębsze i bardziej refleksyjne teksty. Wydany w 2019 roku album „Z Imbirem” po raz kolejny potwierdził wysoką pozycję Korteza na polskiej scenie muzycznej.

Szczerość przekazu, niebanalne teksty oraz głos, który wibracją potrafi przenikać do najgłębszych zakamarków duszy – to cechy, które doceniła publiczność. Kortez staje się artystą, który silnie oddziałuje na emocje swoich słuchaczy. Powodzenie artysty potwierdzają liczne nagrody, w tym Fryderyki za album „Bumerang” czy Złote Spinki za „Mój Dom”.

Ponadto, Kortez stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców w Polsce nie tylko dzięki swoim utworom, ale też charakterystycznemu image’owi. Lekko niedbały ubiór, broda, okulary w dużych oprawkach oraz charakterystyczny kapelusz stały się jego nieodłącznym znakiem rozpoznawczym.

Bitwa z mediami, niezrozumienie krytyków, donośność głosu przeciwników – nic z tego nie zdołało zmienić kursu, jaki obrał artysta. Wielokrotnie zapewniał, że nagrywa to, co czuje i to, co kocha, niezależnie od odbioru przez innych.

Pojawienie się Korteza na polskim rynku muzycznym było jak fala, która przetoczyła się przez branżę. Odmienność, autentyczność i oryginalność podbiły serca fanów, a artysta, pomimo początkowych przeciwności, dotarł do szczytów list przebojów. Nie da się ukryć, że Kortez jest artystą wyjątkowym. To osoba, której głos przyciąga magnetyzmem, a twórczość przenika głęboko do wnętrza każdego, kto pozwoli sobie na choć chwilę refleksji.